Növényvédő szerek az új-zélandi bébiételekben
Egy friss, a kormányzat által támogatott vizsgálat szerint az új-zélandi bébiételek nyolcszázszor több növényvédő szert tartalmaznak, mint Európában. A vizsgálat eredményeit és az észlelt kockázat mértékét, ami az új-zélandi gyermekeket fenyegetheti December 4.-én ismertette a wellingontn-i parlamentben Dr. Meriel Watts az aotearoa-i Növényvédő szer Cselekvési Hálózat (Pesticide Action Network) tagja és Alison White a Biztonságos Élelmiszerért Mozgalomtól (Safe Food Campaign). A felszólalásukat egy 4300 aláírást tartalmazó korábbi petíció nyomatékosítja, amelyben az aláírók zéró toleranciát kértek a növényvédő szer maradványokra bébiételekben ez évben az új-zélandi parlamentben.
Nem jöhet Európába a mexikói lóhús
A lóhús feldolgozóiparnak a legnagyobb csapással kell szembenéznie az Egyesült Államokban azóta, hogy a HSUS nyomásának hatására, a Kongresszus és a Szövetségi bíróságok döntéseinek következményeképpen a három működő lóhús-feldolgozó vágóhídat 2007-ben bezárták. A mostani időszak ismét mindent felforgató híre ez iparágban, hogy az Európai Bizottság felfüggesztette a lóhús importját Mexikóból az Európai Unióba élelmiszerbiztonsági kockázatok miatt.
Biológiailag lebomló csomagolóanyagok a tejiparban
2014 májusa óta a Valenciában található spanyolországi Műanyag Technológiai Intézet (The Technological Institute of Plastic, AIMPLAS) hét másik cég és technológiai központ közreműködésével olyan biológiai úton lebontható anyagok kifejlesztésén és előállításán dolgozik, amelyeket a tejiparban új csomagolóanyagként lehetne alkalmazni. A BIOBOTTLE névre keresztelt program során olyan egy- és többrétegű műanyag palackok, illetve tejipari termékek csomagolására alkalmas zacskó-alapanyag előállítását célozták meg, amelyet az Európai szabályozásnak megfelelően nem kell elválasztani a szerves hulladéktól.
read more ...